منبع دوجداره در مراغه

ساخت منبع دوجداره در مراغه

آشنایی با منبع دوجداره

منبع دو جداره یکی از اجزای مهم موتورخانه محسوب می شود، که وظیفه تامین آب گرم مصرفی منازل مانند شست وشو و آشامیدنی و … را بر عهده دارد. این منبع دارای انواع مختلفی است که در اندازه ها و ابعاد های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. منبع دوجداره در مراغه برای تولید آبگرم مصرفی در موتور خانه ها کاربرد دارد و براساس انتقال حرارت که حالتی از انتقال انرژی بین سطح جامد جداره منبع و آب موجود درمجاورت آن است ایجاد می شود.

این منبع که در اغلب ساختمان های حرارت مرکزی دیده می‌شود، از دو استوانه تو در تو تشکیل شده است. آب داغ یا بخار تهیه شده در دیگ به جدار خارجی منبع ارسال شده و آب موجود در استوانه داخلی را گرم می کند. این منبع دقیقا مانند یک مبدل حرارتی دو لوله ای کار میکند که دارای مخزن ذخیره است. برای برآورد میزان حجم مورد نیاز یک منبع به اطلاعاتی از قبیل تعداد نفرات ساختمان، تعداد شیرهای مصرفی، نوع کاربری یک ساختمان، ضریب تقاضا برای افراد یا سکنه یک ساختمان نیاز است.

اصول کارکرد منبع دوجداره

منبع دوجداره از دو عدسی محدب وبدنه ازدو استوانه تو در تو تشکیل شده است و آب سرد وارد جداره اول منبع شده و آبگرم دیگ شوفاژ وارد جداره دوم منبع می گردد و براثرانتقال حرارت بین جداره اول و دوم، آب درون جداره اول تبدیل به آب گرم مصرفی شده و آب درون جداره دوم گرمای خود را مقداری ازدست داده وراهی دیگ شوفاژ می شود .

ساخت منبع دوجداره در خوی
بیشتر بخوانید

منبع دو جداره به عنوان یک مبدل حرارتی غیر مستقیم شناخته می شود. به این منظور؛ که آب شهری به طور غیر مستقیم و بدون هیچ گونه تماس مستقیمی با شعله گرم می شود. به این صورت است که؛ مخزن، آب خروجی از دیگ را توسط جداره های منبع و یک تبادل حرارتی، گرم و نگهداری می کند.

معمولا جنس این منابع از ورقه های فولادی گالوانیزه است به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر که تا در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت بیشتری داشته باشند. از مخزن دوجداره در ظرفیت های پایین حرارتی استفاده می کنند، اما برای بهره مندی از ظرفیت های بالاتر از منبع کویل دار استفاده می شود.

منبع دوجداره
منبع دوجداره در مراغه

ظرفیت منبع دوجداره

برای بدست آوردن ظرفیت منبع دوجداره مورد نیاز با در نظر گرفتن تعداد واحدها ، نوع کاربری ،ضریب تقاضا وضریب همزمانی مصرف برای هر واحد بین 100 الی 200 لیتر ظرفیت منبع دوجداره درنظر می گیریم و ظرفیتهای منبع دوجداره از 300 لیتری تا 1500 لیتری می باشد.

متداول ترین گنجایش منبع دوجداره معمولا بین 300 تا 2000 لیتر (برای ساختمان های 20 واحدی در متراژهای 80 الی 100 متری) می باشد، که به منظور گرم کردن آب ساختمان و شوفاژ مورد بهره برداری قرار می گیرد. تعمیر منبع دوجداره یکی از اقدامات مهمی است، که بر روی عملکرد کلی سیستم تاثیر بسزایی می گذارد و باید به موقع به آن رسیدگی شود تا شاهد آسیب های جدی، غیر قابل جبران و هزینه بر نباشیم.

مزایای منبع دوجداره

  • هزینه پایین تعمیر و سرویس
  • قیمت خرید معقول و مناسب نسبت به فن کویل و سایر تجهیزات
  • توانایی گرم نگه داشتن آب مصرفی بدون نیاز به پمپ گردش (سیرکولاتور) در فصل گرما
  • افت فشار بسیار پایین
ساخت مخازن صنعتی در سهند
بیشتر بخوانید

این مجموعه در سال۱۳۶۲، با ساخت منابع دوجداره در مراغه، دیگ های فولادی، ساخت مخازن صنعتی، مخازن انبساط و تانکرهای ذخیره ی آب و سوخت، فعالیت خود را آغاز نموده است و به یقین یکی از واحد‌های پیشرو در تولید مخازن در ایران می‌باشد.

منبع دوجداره در مراغه

معایب مخزن دوجداره

  • اشغال فضای زیاد نسبت به فن کویل
  • کاهش راندمان کاری آن در ابعاد بزرگتر
  • آسیب پذیری و سوراخ شدن دیواره منبع
  • عدم به کارگیری در حین رسوب زدایی و یا اسیدشویی منبع دوجداره
  • دشواربودن تعمیر دیواره آسیب دیده و سوراخ شده

میزان حجم منبع آبگرم دوجداره

میزان حجم مخزن دوجداره نسبت به تعداد مصرف کنندگان ساختمان محاسبه می شود. برای سنجش میزان حجم این مخزن باید به مواردی شامل تعداد ساکنین ساختمان، تعداد شیرهای مصرفی، نوع استفاده از آپارتمان و ضریب تقاضای مصرفی توجه کرد. یکی از مواردی که باید در سنجش حجم آب مصرفی ساختمان مدنظر باشد، نوع کاربری آن است. به طور مثال مخزنی که برای یک ساختمان مسکونی به کار می رود با مخزنی که برای هتل و یا کارخانجات مورد بهره گیری قرار می گیرد، متفاوت است.

لیست قیمت انواع منبع دوجداره در مراغه

مجموعه صنعتی متال کار مراغه یک واحد تولیدی است که سالهاست در زمینه تولیدات منبع شوفاژ و منبع دوجداره در مراغه و منبع کویل دار و تجهیزات استخر و مخازن صنعتی و … در حال فعالیت است که با تولید انواع منبع کویل دار از ۳۰۰ تا ۵۰۰۰ لیتر افتخار خدمت به هموطنان خود را دارا می‌باشد.  این واحد تولیدی با کادری مجرب همواره در تلاش است بهترین محصولات را با بهترین کیفیت ارائه دهد که با لطف و عنایت پروردگار تا کنون موفق بوده است و پرونده روشنی در زمینه تولید محصول با کیفیت داراست .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
به بالای صفحه بردن